Altunizade Top Havuzu

Altunizade Top Havuzu
28.03.2019
13

Altunizade Top Havuzu

Altunizade top havuzu özellikle kış aylarında çocukların mutluluk kaynağı oluyor. Kış mevsiminde çocukların oyun alanı kısıtlanmaktadır. Karlı havalar, soğuk havalar çocukları hasta edebiliyor. Veya buzlu yollar tehlikeli yerler haline gelebiliyor. Aileler de ister istemez kapalı mekânlara yönleniyorlar. Çünkü çocuklarında enerjisinin atılması gerekiyor. Soft play top havuzları bu yönden kurtarıcı oluyor. Birlikte oyun oynayarak paylaşmayı öğreniyorlar. Oyun kurarak hayal güçlerini daha da geliştiriyorlar. Renkleri daha yoğun görerek beyni daha da hızlı çalıştırmış oluyorlar. Ayrıca havuzda yaptıkları hareketlerle kasları gelişmiş oluyor. Bir çocuğun bağda bahçede edindiği kazanımların hepsi mevcut. Hem zihinsel hem bedensel gelişimleri tamamlamaya yardımcı oluyor. Enerjilerini atan çocuklar daha mutlu oluyor. Evde bu imkan pek bulunmuyor.

Altunizade Top Havuzu

Altunizade Top Havuzu

Tabii ki bu kadar olumlu özelliğe ek olarak dikkat edilmesi gerekenler de var. Örneğin, temizlik çok ciddi bir konu. Çocukların bağışıklıkları çok güçlü olmaz. Çünkü yetişkinler daha çok mikropla tanışmışlardır. Bundan dolayı çocuklar ufacık bir mikropla çok şiddetli hastalanabilir. Veya kış mevsiminde soğuklar da yine bağışıklığı zayıflatır. Kapalı ortamlarda bilhassa birçok insanın varlığı hastalıklara davetiye çıkarıyor. Altunizade top havuzu böyle bir duruma meydan vermemektedir. Dezenfekte konusunda hassas düşünmektedir. Aynı anda birçok çocuk kullandığı bir alan top havuzu. Bu yüzden sıkı bir kontrol gerekmektedir. Bu havuzlardan oluşacak bir mikrobik hastalık tüm çocuklara yayılabilir. Çok güçlü temizleyiciler de kullanılmamalıdır. Çocukların akciğerleri de gayet hassastır. Titiz ve sık yapılan kontroller ile bu sorunlar yaşanmamaktadır. Ve güçlü ama kimyasal olan temizleyicilere gerek duyulmamaktadır.

Top havuzunda dikkat edilecek bir diğer konu ise güvenliktir. Çocukların yaşına, boyuna, kilosuna göre kurulması gerekir. Hem genişlik hem derinlik bu ölçülere göre hesaplanmalıdır. Tersi bir durumda istenmeyen kazalar yaşanabilir. Altunizade top havuzu bu konuya çok dikkat etmektedir. Çocuklar böylelikle eğlenirken zarar görmemektedir. Ayrıca topların ebatları da titizlikle ayarlanmalıdır. Çünkü havuza parka gidemeyecek kadar küçük çocuklar da gelmektedir. Küçük toplar onlar için tehlikeli olabilmektedir. Ayrıca top havuzu sistem olarak sağlıklı kurulmalıdır. Kurulum esnasında kullanılacak parçalar sağlam monte edilmelidir. Çocuklar meraklı oldukları için küçük parçalara ilgi duyabilirler. Bu da boğulma riskini beraberinde getirir. Hijyen olunca ve sağlam kurulum gerçekleşince top havuzu eğlenceye dönüşmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Aykan Ağbulut
Aykan Ağbulut
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
EnglishTürkçe