Aydınevler Top Havuzu

Aydınevler Top Havuzu
28.03.2019
56

Aydınevler Top Havuzu

Aydınevler top havuzu denilince akla ilk olarak alışveriş merkezleri gelirken günümüzde ticari işletmelerinin birçoğunda bu tarz soft play alanlarında görülmektedir. Bunun başlıca nedeni ise ailelerin güven içinde çocukları bırakabilecekleri bir alan olmasıdır. Bu sayede çok daha rahat bir şekilde işletmede alışveriş yapabilmelerinin önü açılır. Aileler içinde bir çeşit çocuk teslim alanı olan top havuzlarının çocuklar üzerindeki etkileri ise oldukça fazladır. Çocukların düzenli olarak top havuzlarında vakit geçirmeleri fiziksel gelişimleri kaçınılmaz hale getirirken farklı konseptlerle içeriklerin var olabileceği büyük boyutlu havuzlarda da eğlence düzeyi her zaman yüksek olacaktır. Peki, çocuklar top havuzları oyunlarında neler kazanır?

Aydınevler Top Havuzu

Aydınevler Top Havuzu

Her yaş aralıklarına göre farklı boyutlarda top havuzları kullanılabileceği gibi içindeki oyuncaklarda değişkenlik gösterir. Hali hazırda birkaç merdivenden oluşan bölümden çocukların dahil olduğu küçük boyutlu top havuzlarında yalnızca belirli bir kare alan bulunur. Renkli top havuzlarının var olduğu oyun alanında çocukların oynaması sağlanır. Bunun haricinde parkurlu alanlara sahip top havuzları olabileceği gibi trambolin ya da uzun kaydırakların var olması da seçenekler arasındadır. Aydınevler top havuzu modellerinin birçoğu kapalı alanlar için uygun olurken gün ışığı görmesi açısından dış mekanlardaki top havuzları da değerlendirilebilir. Özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte çocuklar için bu tip soft bölümler çok daha kazançlıdır. Çocukların koşmaları, atlayıp zıplamalarının mümkün olduğu top havuzlarında fiziksel gelişimin yanı sıra, zihinsel açıdan da kazanımlar elde edilir. Hayal gücüne doğrudan katkı sunulurken benzersiz düzeyde artışların olabileceği de bilimsel çalışmalar neticesinde ortaya çıkan başlıklar arasındadır.

Çocuk gelişimi bakımından önemli olan top havuzlarında saatlerini dakika gibi geçiren çocukların yaralanma gibi olumuz durumlarla karşılaşma ihtimali ise oldukça düşüktür. Özellikle fileli olan havuzlardan taşma gibi bir durum olması beklenmez. Bunun haricinde her tarafın süngerli olması da düşme, çarpma anlarında dahi bir sorun olmayacağını gösterir. Aydınevler top havuzu modellerinin tamamı için aynı hususlar geçerliliğini korurken malzemelerin kaliteli olmasının sonucunda bu durumlardan bahsedilebilir.  Trambolin kullanımları halinde bile herhangi bir sorun olmadan çocukların keyifli zaman geçireceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Satış Temsilcisi
Satış Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
EnglishTürkçe