Beykoz Trambolin

Beykoz Trambolin
15.05.2019
17

Beykoz Trambolin

Beykoz trambolin spor yapmayı sevmeyen bir çok kişi tarafından keyifle vakit geçirmenin adresidir. Trambolin hem çocukların hem de yetişkinlerin severek kullandığı bir spor aletidir. Yetersiz hareket eden ve fazla ve tek yönlü beslenme sonucunda hem sağlıklı bir yaşam sürülemez hem de alınan kilolarla rahat hareket edilemez bir duruma gelinmektedir.  Trambolin hizmetiyle insanlar hem eğlenir hem de zinde bir bedene sahip olabilmektedir. Araştırmaların aynı zamanda çocukların zihinsel  gelişimini de artı yönde etkilediğine bilinmektedir. Trambolin ritmik zıplama sayesinde  büyük kas gruplarını çalıştırdığı gibi daha rahat soluk alıp vermeyi ve kan akışını hızlandırarak kalbin ritmini de düzenler. Dolaşımın daha rahat işler hale gelmesi hücrelere taşınan oksijen ve besin miktarını artırarak vücudun, enerji seviyesini yükseltir ve canlılık sağlar. Trambolin keyifle yapılan bir etkinlik olmakla beraber çok fazla faydası  bulunmaktadır.

Beykoz Trambolin

Beykoz Trambolin

Çocuklar için olduğu kadar yetişkinler için de çok eğlenceli ve rahat kilo verdiren bir yöntem olan trambolin, çok fazla kişinin radarına girmiş bulunmaktadır. İlk olarak 1990 yılında yapılan trambolin özellikle olimpiyat yarışmalarında sıkça yer alan bir alet olmuştur. Hem izleyicilerin hem de yarışan sporcuların keyifli zaman geçirmesini sağlayan bu alet her geçen gün kendinden daha fazla söz ettirmektedir. Büyükten küçüğe çok fazla ebatı bulunan bu alet yaylı sistem üzerinde zıplamaya ve takla atmayı sağlamaktadır. Beykoz trambolin kullanıcıları yapılan bu etkinlikle hem stres atmakta hem de çok güzel bir idman yapmaktadır. İster dar bir alan da ister bahçe gibi geniş alanlarda rahatlıkla kullanıldığı için de çok fazla tercih sebebi olmuştur.

Beykoz Trambolin le birlikte sadece bölgesel değil vücudun tamamını harekete geçirir ve her alansa kilo verdirir. Ayrıca sıçrama hareketi lenf sistemi uyarıldığı için toksinlerin atılmasını daha da kolaylaştırmaktadır. Hızlı bir şekilde kalori yakılmasını sağladığı için çok daha çabuk sonuç almak mümkündür. Trambolinde amaç sadece daha

yükseğe zıplamak değil zıplama hareketi sırasında denge ve koordinasyon çalışılmış olunmaktadır. Vücudu stresten korur, bağışıklığı güçlendirir, kilo vermeyi kolaylaştırır, enerjiyi artırır ve keyifle zaman geçirilmesini sağlamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Aykan Ağbulut
Aykan Ağbulut
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
EnglishTürkçe