Erenköy Trambolin

Erenköy Trambolin
16.05.2019
111

Erenköy Trambolin

Erenköy trambolin kurulumları var olan boyutlara ve trambolin modellerine göre farklılıklar gösterebilir. Farklı mekanlara uygun olan trambolin kullanımlarında öne çıkan hususlar bulunurken pek çok yararı bulunması da çok daha popüler olmasını kaçınılmaz hale getirmektedir. Gençler ya da yetişkinler için kullanılabilecek trambolin, çocukların bedensel gelişimi üzerinde de olumlu etkilere sahiptir. Kas gelişimlerini sağlaması, bağışıklık sistemini güçlendirmesi ve olan yüksek enerjinin atılması gibi faydaları bulunur.

Ayrıca sinir sistemi gelişimiyle birlikte kişinin çok daha sakin olmasını da sağlaması yönünden önemlidir. Yapılan araştırmalarla görülmektedir ki kişinin 5 dakika trambolinle zıplamasıyla 1 kilometre koşması aynı efor tüketimini sağlamaktadır. Özellikle enerji atmak, zayıflamak isteyenler için koşudan çok daha verili olan trambolin tercih edilebilir. Ayrıca çok daha kısa süre içerisinde aynı oranda enerjinin dışarıya atılması da mümkün olur. Trambolin kurulumları ve kullanımları hakkında püf noktalar nelerdir?

Erenköy Trambolin

Erenköy Trambolin

Trambolin kurumları özelinde her ne kadar tek bir yay görünümü olsa da alt kısımda çelik konstrüksiyon bağlantılı çeşitli parçalar vardır. Bunlardan dolayı çelik parçaların zarar görmemesi, paslanmaması için belirli aralıklarla temizlenmesi önemlidir. Ayrıca parçaların birbirine doğru şekilde bağlanması, yayların zarar görmeden kullanımı da trambolin aletinde dikkat edilecek hususlardır. Trambolin kullanımı için mutlaka iniş ve çıkışlarda merdiven tercih edilmelidir. Ayrıca trambolin üzerinden zıplayarak zemine atlanması da son derece büyük riskler barındırabilir. Çıkma anında yay koruma minderlerine zarar verilmesi halinde yayların hemen kırılması ya da kopması söz konusu olabilmektedir. Böyle bir durumun ortaya çıkmaması için Erenköy trambolin kullanımında merdiven şartı var olurken tüm boyutlar için bu durum söylenebilir.

Çelik konstrüksiyon üzerinde olan trambolin kurulumunda tüm cıvataların gerekli ölçüde sıkılması, zikzak demirlerin kaynak kısımlarında herhangi bir kopma durumunun olmaması sağlanır. Yayların takılması da bu sayede gerçekleşir. Ayrıca mutlaka trambolin ayaklarının zemine doğrudan temas etmesi ayarlanır. Aksi durumda trambolin sağlamlığı tereddütlü hale gelecektir.

Yayların takılması sonrasında zıplamayla birlikte kopan iplerin örülerek bağlanması yapılabilir. Kilitli aparatların açılması halinde ise kırılma durumu varsa mutlak değiştirilmelidir. Trambolin kurulum aşamalarıyla birlikte satın almayla verilen çeşitli yedek parçaların kullanımı da bakımlarla gerekli görülebilir. Erenköy trambolin özelinde metal aksamların 30 günde bir, yay ve zıplama ağlarının ise haftalık olarak kontrol etmesi yararlı olacaktır.

 

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Satış Temsilcisi
Satış Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
EnglishTürkçe