Kozyatağı Trambolin

Kozyatağı Trambolin
16.05.2019
38

Kozyatağı Trambolin

Kozyatağı trambolin özelinde önemli bölgelerden olup İstanbul’un her tarafı için güçlü ve kaliteli ürünler bulunabilir. Daha ziyade eğlence amacıyla kullanımı yaygın olan trambolin aletlerinin zaman içinde popüler hale geldiğini söylemek mümkündür. İlk kez ABD’de ortaya çıkan aletin kullanımı ise akrobatik gösteriler ve spor amaçlıdır. Zaman içerisinde önemli gelişmelerin olmasına bağlı olarak trambolin şampiyonaları da düzenlenmeye başlanmıştır. Yay ağları üzerinde zıplama sağlayan alanın altında çeşitli metal aksamlar vardır.

Kozyatağı Trambolin Kurulumu

Kozyatağı Trambolin Kurulumu Kurulumu öğrenilebilir olup kontrol ve bakımları ise düzenli olarak yapılmalıdır. Metal bakımları ise çoğunlukla aylık kontrol yeterlidir. Üzerinde kurulu olduğu çelik konstrüksiyon bağlantılı merdiven ve yürüme yollarındaki cıvataların yerleştirilmesiyle hazır hale gelir. Bu cıvataların zaman içinde kullanımla gevşemesi de ihtimal dahilindedir. Böyle bir durumda mutlaka kontrolle birlikte sıkılaştırma yapılması gerekir. Ayrıca yaylar ise zikzak demirlere takılır. Bu takılmanın ardından da çeşitli nedenlerle kopma durumları oluşabilir. Bunlarında da kontrolünün yapılması sağlıklı bir trambolin kullanımı için gereklidir.

Kozyatağı Trambolin

Kozyatağı Trambolin

Var olan dikme profiller ayak üzerine geçtiği havuz kaynaklarının bakımının yapılması önemli olurken kurulum sürecinde mutlaka trambolin ayaklarının yere eşit olarak basması sağlanmalıdır. Aksi durumda bir oynama durumu yaşanabilir. Havada kalma durumlarında ise bir destekle durum eşitlenebilir. Özellikle beton gibi düz bir zemin üzerine kurulum yapılmaması halinde ayakların durumu çok daha önemli hale gelir.

Kurulumla birlikte takılan yayların ise zaman içinde aşınması, kırılması ve kopması söz konusu durumlar arasındadır. Bu tip durumlarda ise yayların yenilenmesi gerekli olurken küflenme ya da oksitlenme hallerinde ise temizlenmeleri yeterli olacaktır. Yay değişimi konusunda da yedek parça açısından Kozyatağı trambolin yeterli seviyededir. Bununla birlikte daha üst kaliteye sahip yayların kullanım ömürleri de farklılık gösterir.

Trambolin kurumlarında zıplama ağları özelinde ürün kilitli aparatlarla güvenli hale getirilir. Zıplama durumlarında hiçbir şekilde olumsuz bir durumla karşılaşılmasına izin verilmez. Ancak bazı durumlarda kilitlerin açılma ihtimali vardır. Böyle bir durumun ortaya çıkması halinde kilitler tekrar kapatılır. Ancak kırılma gerçekleşmiş ise mutlaka yedek aparatlarla değişim yapılır. Her ne kadar çok basit gibi görülse de alt bölümünde çeşitli aksamların ve parçaların olduğu trambolinlerin kullanımları ise daha ziyade eğlence amaçlıdır. Küçük ya da orta boyutlu Kozyatağı trambolin modelleri sayesinde çocukların bedensel gelişimleri kazandırılabilir, kas ve tendonların daha güçlü hale gelmesi elde edilebilir. Ayrıca boy uzaması açısından da trambolin kullanımları en iyi seçenektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Satış Temsilcisi
Satış Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
EnglishTürkçe