Kozyatağı Top Havuzu

Kozyatağı Top Havuzu
27.03.2019
33

Kozyatağı Top Havuzu

Kozyatağı top havuzu alternatifleri arasında değerlendirildiğinde belki de en iyi bölgelerdendir. İstanbul’un yorucu maratonundan bunalan çocuklar için çok eğlenceli bir alan olan top havuzlarında stres atma, negatif enerjinin boşaltılma durumu yaşanır. Özellikle kış aylarında yalnızca ev ile okul arasında mekik dokuyan ilkokul öğrencileri için top havuzu vazgeçilmez bir seçenektir. Belirli kalite standartlarına sahip eğlence alanlarında çokça yaygın olurken soft play ürünlerin başında gelir. Bunlara ilave olarak alışveriş merkezlerinin hepsinde de top havuzları mevcuttur. Bunun dışında bazı işletmelerde de çocukların eğlendirilmesi amaçlandığında da top havuz alanlarının küçük boyutlarla olsa bile kullanımı vardır.

Kozyatağı Top Havuzu

Kozyatağı Top Havuzu

Çocukların yaş aralıklarına göre boyutlar değişirken değişik konseptlerin yaratılabilmesi de çok daha eğlenceli olmasını kaçınılmaz hale getirir. Özellikle büyük boyutlu alanlarda kaydırak ya da trambolin bulunur. Bunların haricinde parkurlu top havuzları da vardır. Farklı bölümlerden oluşan top havuzlarında yüzey PVC kumaş ve süngerle kaplı olduğu için herhangi bir kaza durumu da oluşmamaktadır. Dört tarafından çevrili olması da çocukların düşme ihtimalini ortadan kaldırır. Ayrıca kenar bölümlerinde de var olan süngerler sayesinde düşme, çarpma, yuvarlanma durumlarında dahi herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaz. Kozyatağı top havuzu çeşitleri ne olursa olsun zihinsel açıdan da çocukların önemli kazanımlar elde ettiği söylenebilir. Bilhassa sanal dünya kurulumuyla hayal gücünün gelişimi amaçlanırken çocukların imkân bulamadıklarından dolayı geri kalan fiziksel gelişimlerinde de top havuzları rol oynar.

Top havuzlarının farklı boyutlarda olabilmesinin yanı sıra, dış mekanlarda kullanımı da bulunur. Yaz aylarında havaların ısınmasıyla lunaparklarda söz konusu olurken bir başka önemli konu ise hijyen standartlarıdır. Bilinebileceği gibi top havuzlarında çeşitli çocukların bir arada oynama durumu vardır. Bununla birlikte renkli topların düzenli olarak bakımlardan geçirilmesi de herhangi bir kirlenme durumunun olmasını engeller. Kozyatağı top havuzu alanlarında böyle bir uygulamanın olmaması büyük bir risk olarak algılanabilir. Ayrıca topların sağlıklı olmaması, kaliteli malzemelerin tercih edilmemesi de üzerinde durulması gerekli olan bir başka konudur. Bu tip yerlerin yerine çok daha kaliteli hizmetlerin verildiği top havuzlarının kullanımı önerilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Satış Temsilcisi
Satış Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
EnglishTürkçe