Top Havuzu Fiyatları

Top Havuzu Fiyatları
17.02.2021
125

Top Havuzu Fiyatları

Günlük yaşamda özellikle son dönemler de tüm dünyayı saran salgın nedeni ile çocuklarımız evlerde vakit geçirmeye çalışmaktadırlar. Çocuklar dışarıda buldukları oyun alanını evlerinde bulamadıkları için anne ve babalarını bu konuda zaman zaman bunalıma sokabilirler. Fakat gelişen teknolojinin bir getirisi olan top havuzları, anne babaları bu büyük dertten kurtarıyor.


Dışarıda alışveriş merkezlerinde veya parklarda bulunan top havuzları, küçük ebatları ile artık evlerde de yerini alabiliyor. Anne babaların sıklıkla tercihi olan top havuzları, çocuklar için de eğlenceli vakit geçirmelerine yardımcı oluyor.

Genellikle çocuk odalarının bir köşesinde yerini alan top havuzları, yaz mevsiminde kendini evin balkonunda buluyor. Top havuzu fiyatları uygunluğu ile de anne babaların yüzünü güldürürken, son dönem oyuncak reyonlarının vazgeçilmezleri haline gelmeyi de başardı.

Top Havuzu Nedir?


Soft play oyun alanları katagorisinde yer alan top havuzları, çocukların daha iyi ve eğlenceli vakitler geçirmesi için tasarlanmış ürünlerdir. Bu ürünler genellikle 4 köşeli ve 4 tarafının da kapalı olduğu, içerisine bol sayıda topların doldurulduğu ve havuz benzer bir görünüme sahip olduklarından top havuzu olarak bilinmektedir.

Top havuzları genel anlamda birbirine benzerken sadece renk ve desen farklılığı görülebilir. Top havuzları standart bir yuvarlak modele sahip olduklarından, firmalar arasında gereksiz rekabetlerin çıkmasına da gerek kalmamamıştır.
Fakat sof play oyun alanları ile birlikte kullanılan top havuzları firmalar arası rekabeti canlandırmıştır. Bu anlamda soft play aktivite oyuncak üretici firmaları ve top havuzu üreten firmalar birlik içerisinde çalışmalarına devam etmeye başlamışlar. Top havuzu fiyatları firmalar tarafından ürün maliyetine göre belirlenirler.

Hatta bazen soft play firması ve havuz üreticisinin birleşerek büyük bir şirket olduğu da görülmüştür.

Top Havuzu Kurulumu Nasıl Yapılır?

Birçok oyuncak fiyatı ile karşılaştırıldığında ekonomik bir fiyata sahip olan top havuzları, anne babalar için kurtarıcı olmuşlardır. Top havuzları birçok oyuncak mağazasında yerini alırken, market ve tuhafiyelerde de son zamanlar da satışları yapılmaktadır.

Top havuzları topları ile beraber satılmazlar. Öyle ki oyun havuzları küçük bir kutu içerisinde katlı halde satılır. Firmaların geliştirmiş olduğu bu kutular şeffaf olabilirken, çoğu firma top havuzu renginde ve deseninde kutular kullanmayı tercih ederler.

Top havuzu almak isteyenler diledikleri renk ve desen de top havuzlarını alabilirler. Oyun Alanlarının şişirilmesi bir bisiklet tamircisi yardımı ile yapılabildiği gibi, marketler de satılan ince şişirme pompaları satın alınarak da yapılabilir. Top havuzları içlerine konulan renkli toplar sayesinde estetiksel bir görünüme sahip olurlar.

Ebatlarına göre değişiklik gösteren top havuzlarının, kurulacakları alan da şişirilmesi en doğru yöntemdir. Ayrıca küçük ebattaki top oyun alanı fiyatları uygun olurken, şişirme noktasındaki ufak pipeti sayesinde ağız yardımı ile de şişirilebilir. Şişirilen top havuzlarının içerisi rengarenk toplar ile doldurulur.

Ev Tipi Top Havuzları

Alışveriş merkezlerinde kullanılan top havuzları oldukça büyük bir ebata sahip olunurken, içerisinde birçok sayıda toplar da barındırırlar. Öyle ki alışveriş merkezlerinde karşımıza çıkan top havuzlarını evlerimizde kullanmamız oldukça zor bir eylemdir.

Bu sebeple top havuzu üreticisi firmalar, ebat ve boylarına göre çok fazla çeşitte top havuzu üretimine geçmişlerdir. Anne babalar top havuzlarını kuracakları yere en uygun top havuzlarını seçerek, çocuklarının oyun alanını belirler. Ev tipi top havuzları çok büyük olmamaları sebebi ile içerisine çok sayıda top da alamazlar.

Bu durum da anne babaların maddi anlamında destek sağlandığını gösterir. Top havuzu ile keyifli vakit geçirecek olan çocuklar, top havuzlarının içerisine oturarak diğer oyuncak türlerini top havuzunun içerisine koyarak vakit geçirirler.

Ev tipi top havuzlarında renk ve desenler oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Ebatlarının çok büyük olmaması anne babalar için avantaj olurken, çocuklar ev tipi top havuzlarında da en büyük olanı seçerler. Ebatlara bağlı belirlenen top havuzu fiyatları arasında fark edilir rakamlar oynamaz.

Top Havuzlarında Kalite Önemli

Anne babaların sıklıkla tercih ettiği ve çocukların da oynamaktan zevk aldıkları top havuzları, son zamanlar da hemen hemen bütün çocuk odalarında görebilmek mümkündür.

Top havuzu bulunan evlerde çocuklar günün yarısını içerisinde geçirirken, anne babalar çocuklarının keyifle oynadığını büyük bir zevk ile izlerler.
Fakat top havuzu alımında dikkat edilmesi gereken detaylar birisi de kullanılan malzemedir. Top havuzları plastik bir yapıya sebep olmaları nedeni ile kaliteli olmaları mutlaka gereklidir. Kalitesiz top havuzlarında alındığı andan itibaren zedelenmeler başlayacağı gibi oyuncaklar ve çocuğun ağırlığı ile de yırtılmalar yaşanabilir.

Aynı zaman da kalitesiz üretim yapılan top havuzlarında zamanla koku ve istenmeyen tahrişler söz konusu olabilir. Hatta bazen çocuk için ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.
Top havuzu imalatı sektöründe birçok firma hizmet verirken, anne babalar olarak üretimi yapılan top havuzunun plastik kalitesine mutlaka dikkat edilmelidir. Kaliteli top havuzları uzun ömürlü kullanımı da beraberinde getirir.

Top Havuzları Çocuklar İçin Sağlıklı Mı?

Eğlenceli ve keyifli vakitlerin mimarı olan top havuzları, çocuklar da belli başlı sağlık problemlerini ortaya koyduğu görülmememiştir. Fakat top havuzlarında anne ve babaların dikkat etmesi gereken kalite, çocuk sağlığı için büyük önem taşımaktadır.

Kaliteli ürünler ile imalatı yapılan top havuzları, kimyasal madde içermedikleri için çocuk sağlığını tehlikeye atmazlar. Top havuzu fiyatları uygunluk göstersin diye seçeceğiniz top havuzlarında kullanılan kötü plastikler veya kimyasal yapıştırıcılar, çocuğunuzun sağlığını olumsuz etkiler.
Öyle ki top havuzuna tüm bedenin temas ettiği gibi bir gerçek varken, kalitesiz top havuzu tercihi yapılmamalı ve bu anlamda firmalar arası analizler mutlaka yapılmalıdır.

Firma analizi yapılırken top havuzunun plastik kalitesine ve içerisinde barındırdığı yapıştırıcıların yerli, kimyasal madde içermemesine dikkat edilmelidir. Ayrıca çocuğun plastik ürünlere karşı alerjik reaksiyon gösterdiği herhangi bilinir bir durum var ise top havuzu kullanılmamalıdır.

Top Havuzu Ebat Seçimi Nasıl Yapılır?

Ev tipi top havuzları büyük ve küçük olmak üzere iki ayrı türde üretilirken, dar ve geniş olma gibi alternatifler de sunulur.

Anne babalar belirlemiş oldukları oyun alanına göre top havuzu seçimi yapmalılardır. Çocuğun odasına kurulacak top havuzları odanın genişliğine göre belirlenmeli, büyük olsun diye küçücük bir ortama sıkıştırılmamalıdır.
Öyle ki top havuzunun bir ortama sıkıştırılması bir madde değdiğinde kolayca yırtılabilir duruma gelmesine sebep olur. Bu anlamda anne babalar çocuğun oyun alanını ölçerek, belirli ebatlar da satışa sunulan oyun havuzlarını satın alabilirler.

Aynı zaman da oyun havuzunun içerisine konulan toplar da oyun havuzu ebatı ile doğrudan alakalıdır. Oyun havuzunun boyutuna göre az veya çok top koyulabilir.

Top Havuzu Fiyat Aralıkları

Çocuklar için satışa sunulan top havuzları oyuncak dükkanlarında veya bazı oyuncak reyonu bulunan marketler de satışa çıkar. Marketlerde satışa çıkan ürünler oyuncak dükkanlarına göre daha uygun fiyatlı olurlar. Bunun sebebi ise marketler de tek bir çeşidin ve markanın bulunmasıdır.
Herhangi bir oyuncak dükkanına gidildiğinde birçok markanın oyun havuzu ile karşılaşmak mümkündür. Genel anlamda oyun havuzları ebat ve boyutlarına, marka isimlerine göre 15 liradan başlayarak 200 lira gibi rakamlara çıkabilmektedir. Her bütçeye uygun top havuzu fiyatları anne babaları zorlamayan, çocuklar için de en eğlenceli vakitlerin zeminidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Satış Temsilcisi
Satış Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
EnglishTürkçe