Kum Oyun Alanı

Kum Oyun Alanı
12.02.2020
37

Kum Oyun Alanı

Çocuklar için hazırlanan kapalı oyun alanları her yaş grubu çocuğa hitap edecek şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca bu alanlar dışardaki çocuk parklarından sonra yaşayabilecekleri olumsuzlukları en alt seviyeye düşürmelerinden dolayı daha güven verici alanlardır. Kapalı alanlarda kurulan oyun alanları içerisinde çok fazla oyun çeşidini barındırır. Bunlardan biri de kum oyun alanı denilen temiz kumlardır. Genelde kapalı oyun merkezlerinde ve AVM gibi yerlerde çocuklar için hazırlanan bu alanlarda çocuklar kumlarla temas etmenin keyfini yaşayacaktır. Yumuşak kumların olduğu bu alanlarda bebekler ve çocuklar gayet kaliteli bir şekilde zaman geçirirler. Bu kumların olduğu alanlarda çocuklarla için koyulmuş kepçe, traktör, kova gibi pek çok malzeme bulunur.

Kum Oyun Alanında Ne Gibi Etkinlikler Yapılır?

Çocuklar için hazırlanan kum oyun alanlarında kullanılan kumlar belli işlemlerden geçirilerek kullanılır. Çünkü çocuklar bu kumlar içerisinde oturarak, elleri ile temas halinde oynarlar. Kumların tozsuz ve fırınlanmış olmasına dikkat etmek gerekir. Çünkü aksi halde tozlu kumlar çocuklara büyük zararlar verebilir. Bu kumlar özel olarak denizden getirilir. Çocuklar kum oyun alanı içerisinde parlak fikirler üreterek şekiller yapmaya çalışırlar. Yollar, köprüler, evler, kuleler inşa etmeye çalışırlar. Küçük mimarlar ve mühendisler gibi çalışan çocuklar zihinlerindeki parlak fikirlerini ve yaratıcılıklarını ortaya koyarlar. Çocukların el becerileri ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaran bu kumlar antialerjiktir. Çocuklar bu kum alanları ile tüm enerjilerini atarlar.

Kışın Tadını Kum Oyunları İle Çıkarın

Kış aylarının gelmesi ile beraber insanlar pek dışarı çıkamazlar. Bu yüzden çocuklarda sürekli evin içerisinde kalmaları nedeniyle enerjilerini atamazlar ve evde huysuzlanmaya başlarlar. Fakat artık çocukların bu sıkıntılarını anlayan bazı kapalı eğlence merkezleri ve alışveriş merkezi içerisinde bulunun çocuk oyun alanları çocuklar için eğlenceli aktiviteler hazırlamışlardır. Bu aktivitelerden biri de kum oyun alanı denilen tamamen kumların olduğu bölgede çocuklar tüm enerjilerini boşaltırlar. Kum oyunları çocukların sağlıklılarını olumsuz anlamda etkilemediği gibi gelişimlerini ve becerilerini destekleyici niteliktedir. Bu sebeple kışı evde geçirmek yerine çocukları böyle alanlara getirmek onların beceri ve yaratıcılıklarını ortaya çıkaracaktır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Aykan Ağbulut
Aykan Ağbulut
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
EnglishTürkçe