Konveyör Kaydırak

Konveyör Kaydırak
12.02.2020
17

Konveyör Kaydırak

Çocuklar doğaları gereği dışarıda koşar oynar düşer kalkar şekilde gelişimlerini sürdürürler. Çocukların sürekli içeride tutulması çok dar oyun sahalarının yeterli görülmesi çocuk gelişimini olumsuz katkılar yapacaktır. Çocuklar koşarak zıplayarak ve daha birçok hareketler yaparak enerjilerini boşaltır fiziksel ve ruhsal gelişimleri bu şekilde tamamlarlar. Çocukların enerjilerini atabilecekleri farklı yer ve mekanlar bulunmaktadır. Çocuk parkları konveyör kaydırak açık hava mekanları çocukların rahatça enerjilerini atacakları mekanlar arasındadır. PDR uzmanlarının yapmış olduğu araştırmalara göre  çocukların mutlaka hareket etmeleri ve anne babaların bu hareketlerini kısıtlamaları sadece doğru yönde kanalize etmeleri önerilmektedir. Çocuk gelişimi üzerinde durulması gereken kesinlikle geçiştirilmeyecek kadar önemli bir konudur. Gelişimi sağlam ve doğru olarak yapılan çocuklarda ilerleyen yaşlarda topluma faydaları kendileriyle barışık ve mutlu bireyler olacaklardır.

Kaydırakların Çocuk Gelişiminde Yeri

Çocuklar alışveriş merkezlerinde parklarda veya evlerin bahçesinde rahatlıkla kullanılabilecek kaydıraklarda enerjilerini boşaltmaktadır. Kaydırak sayesinde çocukların fiziksel gelişimleri yaşıtlarından geri kalmayacaktır. Kaydırak çocuklarda merdiven çıktıkları için bacak kaslarında ve fiziksel gelişimlerinde olumlu katkı yapacaktır. Kaydıraklar gönüllü plastiklerden yapılmışlardır. Oval şekilleri sayesinde çocuklar rahatlıkla oturarak yerçekiminin etkisiyle aşağı doğru kalabilmektedirler. Konveyör kaydırak gelişen teknoloji ile beraber çocukların rahatlıkla oyun oynayacakları güvende ve sağlam yapısı ile dikkat çekmektedir. Konveyör kaydırak ana gövdesi metalden üretilmiştir. Bütün metal kısımları çok kalın süngerler ile kaplanarak çocukların herhangi bir kazaya veya düşmeye karşı zarar görmemeleri sağlanmaktadır. Bu kaydıraklar farklı şekillerde imal edilmekte bazılarında kaydırağın sonuna belli miktarda top konularak çocukların top havuzuna inmeleri sağlanır.

Kaydıraklar Nasıl Üretilmektedir?

Öncelikle çocukların oyun sahaları ve oynadıkları bütün oyuncaklar çocuklar için güvenli ve çocukların keyifle zaman geçirebilecekleri yerler olmaktadır. Aksi halde çocukların düşme veya çarpma durumlarında geri dönüşü olmayan kalıcı hasarlar oluşabilmektedir. Konveyör kaydırak çeşitlerinde çocukların rahatlıkla koyacakları ve içerisinde kaliteli zaman geçirebilecekleri bir ortam olacaktır. Bu kaydırak çeşidinde birden fazla çocuk aynı anda oynayabilme özelliğinden dolayı çocuklarda beraber oynama duygusu gelişmektedir. Bununla beraber kaydıraklar üretildiği malzeme itibarıyla çocuk sağlığı üzerinde herhangi bir yan etki yapmayacak şekilde üretilmiştir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Aykan Ağbulut
Aykan Ağbulut
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
EnglishTürkçe