Lego Alanı

Lego Alanı
12.02.2020
141

Lego Alanı

Çocukların büyüyüp toplumla bütünleşmesi için küçüklüğünden itibaren iyi beslenmesi iyi bir ortamda büyümesi Sevgi, şefkat gibi duygularla yetiştirilmesi gerekir. Bunlarla beraber çocukların ihtiyacı olan oyunlar oynaması onlar için oyun sahalarının tasarlanarak onların hizmetine sunulması gerekir. Çocuklar oyun oynayarak duygu ve düşüncelerini daha rahat ifade eder kendilerini daha iyi hissederler. Bu şekilde içe kapanmış çocukların önüne geçilmiş olunur. Çocukların belli yaşlarda belli oyuncaklar ile oynamaları gerekir. Oyuncaklar belirli yaş gruplarına göre tasarlanarak üretilirler. Her yaş grubundaki çocukların psikomotor davranışları değişkenlik gösterdiği için oyuncak seçimi de önemlidir.

Lego Nedir?

Lego farklı maddelerden üretilen bir araya getirilerek bir anlam oluşturan oyuncak parçalarıdır. Bu oyuncak parçaları tahta veya plastikten üretilmektedir. Yan yana üst üste farklı kombinasyonlarda birleştirilerek anlamlı bir bütün oluşturmaktadırlar. Legoların farklı renklerde ve farklı boyutlarda üretimi yapılmaktadır. Lego oyuncaklar 7’den 70’e bütün yaş grupları için ayrı ayrı boyutlarda üretimi yapılmaktadır. Lego oyuncaklar özellikle çocukların zihinsel yani yaratıcılığı üzerinde çok olumlu katkılar yapmaktadır. Farklı parçaların bir araya getirilmesi ile anlamlı bir bütün oluşturabilmek için çocukların çözüm üretme yetenekleri ve el göz koordinasyonu gelişiminde ciddi katkılar sağlayacaktır. Legoların farklı renklerde üretimi ile çocukların renk ve sayı öğrenmesi sağlanır. Lego oyuncaklar sayesinde ailelerin çocuklarıyla beraber zaman geçirerek aile bağları gelişir. Evde Lego alanı oluşturarak bu amaca hizmet edilir.

Lego Çeşitleri

Lego çocukların zihinlerinde tasarladıkları fikirleri somut hale getirmelerinden dolayı zihinsel gelişimlerine olumlu katkıları olacaktır. Lego setleri çocukların yaş aralıklarına göre parça sayıları ve lego büyüklükleri değişkenlik göstermektedir. Çocukların beraber oynayacakları lego alanı oluşturarak çocukların takım halinde ve beraber oyun oynamaları sağlanır. Yaş aralığına göre çocuklar lego ile bina köprü hayvan veya zihninde tasarladığı herhangi bir eşyanın şeklini lego’lar sayesinde oluşturabilmektedir. Legoların parça sayıları da yaş guruplarına göre farklılık gösterir. Yaşı büyük çocuklarda lego setlerinin parça sayısı artmakta ve daha karmaşık şekiller ortaya çıkarmak mümkün olabilmektedir. Lego alanı genellikle alışveriş merkezleri oyun parkları veya evin herhangi bir köşesinde oluşturulabilir. Bu sayede çocukların beraber oynamaları ve paylaşma duygusunun gelişmesi sağlanır.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Satış Temsilcisi
Satış Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
EnglishTürkçe