Trambolin

Trambolin
12.02.2020
80

Trambolin

Günümüzde yaşam şartları daha iyi olmaya başlamıştır. Bunun yanında insan hayatını kolaylaştıracak pek çok yeni gelişmeler meydana geliyor. Özellikle de günümüz çocukları bu noktada daha şanslı sayılırlar. Çünkü çocukların keyifli ve eğlenceli zaman geçirmelerine olanak tanıyan çok fazla oyun alanları bulunuyor. Bu oyun alanlarının bir kısmı açık alanlarda kurulur. Bu alanlar sıcak havalarda tercih edilirken bazı oyun alanları da kapalı mekânlar içerisinde oluşturulmaya çalışılmıştır. Burası da kış aylarında tercih edilir. Çocuklar bu alanlarda eğlenirken soğuk havaların etkisini hissetmezler. Özellikle kış aylarında evin içerisinde sıkılan çocuklar için böyle alanların varlığı çocukların eğlenmesine yardımcı oluyor. Eğlence merkezlerinde tercih edilen oyun alanlarından biri de trambolindir.

Trambolin Ne İşe Yarar?

Trambolin gergin bir şekilde bağlanan ortası naylon ya da kumaş olan bir alettir. Üzerine çıkanların yayları sayesinde zıplamasına yardımcı olur. Daha çok beş yaş üzeri çocukların kullanmasına elverişlidir. Bu alanlarda yetişkinlerde faydalanır. Hem eğlence için hem de spor amaçlı kullanılır. Trambolin üzerine çıkanlar istemsiz bir şekilde zıplamaya başlarlar. Yavaş bir şekilde başlayan zıplama hareketleri zamanla hızlanır ve üzerindeki insanlar yüksek alanlara kadar zıplayabilirler. Trambolinlerin tekli olanlarının dışında üzerine birkaç kişinin birlikte çıktıkları trambolinlerde bulunur. Trambolin yetişkinlerin spor yapmasına katkı sağladığı gibi çocuklarında boy uzamalarına yardımcı olur. Çünkü üzerine çıkan çocuklar sürekli zıpladıkları için bu durum boylarının uzamasını sağlar.

Tramboline Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Trambolin çocukların ve yetişkinlerin üzerine çıkıp zıplamaya başladıkları yaylı alanlardır. Üzerinde zıplayan kişiler son derece keyifli zamanlar geçirirler. Fakat trambolin üzerinde dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar vardır. Özellikle trambolin üzerinde ayak burkmaları ve çıkıkları çok fazla yaşanır. Bu sebeple trambolin üzerinde kontrollü hareket etmek gerekir. Bunun dışında baş kontrolü de çok önemlidir. Aksi halde boyuna ve boyun bölgesi alanların hasar görmelerine neden oluyor. Trambolin üzerinde farklı hareketler yapmak olumsuz neticeler doğurabilir. Bazen beyin kanamaları veya omurilik zedelenmeleri ile de sonuçlanabilir. Bu sebeple dikkatli zıplamalı ve etrafta bulunan diğer insanlara zarar vermeden zıplamak daha sağlıklı sonuçlar doğurur.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Satış Temsilcisi
Satış Temsilcisi
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
EnglishTürkçe